poniedziałek, 20 kwietnia 2015

#Łaciata recenzja ~ 17

"Charlie st. Cloud" - Ben Sherwood


   Przed Wami zapowiedziana w pasku "Do zrecenzowania" książka autorstwa Bena Sherwooda "Charlie st. Cloud".

   Zaskakującym - po przeczytaniu - jest dla mnie fakt, że książka o tak cienkiej grubości może zawierać tak wiele mądrości. 

   Lekturę "Charliego st. Clouda" polecam każdemu, kto stracił bliską osobę i brakuje mu wiary, jest w depresji, ma problem z akceptacją takiego czy innego biegu wydarzeń. Ta powieść daje nadzieję! 
   Zadajecie sobie zapewne pytanie: skąd ja to wiem? Otóż, też doświadczyłam straty i bólu nią spowodowanego, a ta pozycja książkowa pomogła mi odbudować wiarę w ten świat, pokonać żal i uwierzyć w to, że istnieje coś po życiu. 

   Ben Sherwood zwraca również uwagę na siłę braterskiej miłości - miłości bezwarunkowej, czystej i trwałej. Historia młodego chłopaka pokazuje plusy i minusy przywiązania, moc poświęcenia i chęć dotrzymania obietnicy. Niewiele osób zwraca na te duchowe stany uwagę, gdyż wszyscy śpieszymy się w gnającym do przodu świecie pełnym aut i techniki.

   Z prostego języka każdy jest w stanie wyciągnąć morał. Jak najbardziej NIE jest to książka wprowadzająca w melancholijny nastrój, lecz zmuszająca do refleksji i zmian, których każdy potrzebuje we własnym zakresie.

   Charlie doświadcza również miłości, tej pierwszej, silnej i nieporadnej na swój piękny i nieśmiały sposób. Obserwowanie jego poczynań sprawia, że śmiejemy się, płaczemy i szokujemy. Takie książki są właśnie potrzebne ludziom i takie książki warto wydawać. :)

   Chcę dodatkowo zwrócić Waszą uwagę na okładkę, która obejmuje zdjęcie filmowe. "Charlie st. Cloud" został sfilmowany w 2010 roku przez Uniwersal Pictures. W role główne wcielili się Zac Efron, Charlie Tahan i Amanda Crew.

   Książka zasługuje na uwagę każdego. Dobra, pouczająca lektura na pochmurne dni! :)"Sam st.Cloud był wiatrem."
Misia.
OCENA KSIĄŻKI:  5/5

4 komentarze:

 1. Jest to jedna z niewielu książek które naprawdę przyjemnie się czyta. Świetna recenzja. W 100% się z Tobą zgadzam :*
  ~P~

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna recenzja, szkoda, że taka krótka, przyjemnie się czyta. Polecałabym jednak streszczenie odbiorcy recenzji o czym jest dana powieść, żeby nie musiało się sprawdzać tego gdzie indziej, bo ja np. nie do końca jestem w temacie, ale mimo wszystko planuję przeczytać
  tę książkę.
  /pstronk

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cieszą mnie Twoje spostrzeżenia, ale jest to strona z recenzjami, a jeśli chcesz sprawdzić, o czym jest dana książka, polecam stronę www.lubimyczytac.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka! Bardzo oryginalna i wzruszająca. Płakałam, czytając. :') Polecam ją każdemu bez względu na wiek :)

  OdpowiedzUsuń