środa, 22 lipca 2015

#Łaciata recenzja ~ 33

"Poradnik pozytywnego myślenia" - Matthew Quick

Z dedykacją dla Weroniki Szlejter! :)


   Mecze drużyny Orłów na stadionach, oglądanie transmisji w napięciu z tatą i bratem, spotkania z przyjaciółmi oraz wyciskanie siódmych potów na Masterze 6000 po to, by wyrobić sobie niezłą muskulaturę...
   To może być życie każdego mężczyzny... i takie jest właśnie życie Pata.
   Dodajmy do tego tylko terapeutę i lekkie problemy psychiczne.
   "Poradnik pozytywnego myślenia" to książka opowiadająca historię rzekomo Pata i Tiffany, lecz dziewczyna wydaje się tu być postacią drugoplanową. To historia o tym, jak Pat rozpaczliwie próbóje odzyskać swoją żonę Nikki i stworzyć szczęśliwe zakończenie swojego życiowego filmu, który teraz ogląda.
   To historia, która pokazuje to, jak łatwo nam oszukiwać samych siebie, jak łatwo wypierać trudne zdarzenia. To historia, która pokaże Wam to, jak króchy jest człowiek.
   Pat to postać wyjątkowo pozytywna i miła. Ja z wielką przyjemnością poznałam jego życie.
   Jeżeli ktoś nie lubi powtorzeń zdań, wydarzeń itp., to nie wiem, czy jest to książka odpowiednia dla niego, ponieważ właśnie te nużące czasami powtórzenia odgrywają dużą rolę w utworze. 
   Wątek miłości jest w tej książce ukazany wyjątkowo dziwnie, spodziewałam się czegoś innego po opisie na okładce książki. Tutaj jest wiele milczenia i głównie cała relacja opiera się na podobnych stanach psychicznych Tiffany i Pata, jak i na tym,  że lubią przebywać w swoim towarzystwie, mają wspólną pasję jaką jest bieganie. 
   Jednak obserwowanie tego, jak budzi się w nich uczucie jest wyjątkowo przyjemne. Opiszę to jako lekko nieporadne zauroczenie nastolatków, a przecież Pat ma 35 lat.
   Książkę polecam na lato ludziom w różnym wieku i tym starszym i tym młodszym! Ta książka była dla mnie prawdziwym relaksem w gorące, nerwowe dni tych wakacji!
   Z chęcią obejrzę ekranizację powieści, gdzie w rolach glównych występują Bradley Cooper i Jennifer Lawrence, którą za rolę Tiffany uhonorowano Złotym Globem i Oscarem oraz sięgnę po kolejne powieści Matthew Quicka. 
   Zatraćcie się w nieopisywanej dotąd monotonii "Poradnika pozytywnego myślenia"! :)


" Robię, co w mojej mocy. Nie zawiodę Cię. Pamiętaj, przyszłość zaczyna się dziś."

Misia. 
OCENA KSIĄŻKI:   6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz