środa, 19 sierpnia 2015

#Łaciata recenzja ~ 42

"Bose stopy, białe sny" - Shakira   "Bose stopy, białe sny" to książka, którą polecam każdemu i nie mam tu na myśli wyłącznie fanów kolumbijskiej piosenkarki, ale również ludzi, którzy na co dzień interesują się światem show-biznesu czy muzyką.

   Po przeczytaniu tej pozycji zbliżyłam się troszkę do Shakiry i jako postać totalnie mi daleka, przekonałam się, że tak naprawdę to dziewczyna tak samo przeciętna jak każda inna. Początki jej kariery nie były łatwe, nikt nie doceniał głosu latynoski, gdy była małą dziewczynką, co było wielkim błędem, jak można swobodnie stwierdzić po latach! Oczywiście, od małej dziewczynki zwykle oczekuje się wysoko tonowych pisków i delikatnego śpiewu, a nie twardej, mocnej barwy głosu.

   "Bose stopy, białe sny" zwracają wielką uwagę na to, że nie od początku musi nam się powodzić, a mimo to nie powinniśmy się poddawać! Taka właśnie była, jest i pewnie będzie znana dzisiaj na całym świecie Shakira! Jej pierwsze dwa albumy "Magia" i "Peligro" nie odniosły wielkiego sukcesu i stała się znana jedynie w swoim kraju, co ją nie satysfakcjonowało, gdyż każdy człowiek marzy o czymś więcej, jeśli może spróbować się o to postarać. 

   Jak wiemy, dzisiaj Shakira nie schodzi z ust wielu różnych pokoleń na całym świecie za sprawą swojej muzyki, masy nagród (których wykaz znajdziecie w książce) oraz związku z piłkarzem Barcelony - Gerardem Pique, z którym gwiazda ma malutkiego synka Milana. :) 

   Wydawnictwo IUVI wprowadziło na polski rynek wartościową książkę, mówiącą o tym, jak trudno jest wygrać i jak ciężką walkę trzeba stoczyć, by w tym wymagającym świecie pełnym reflektorów zostać sobą. 

   Shakirze udało się dopiąć swego, od dziecka marzyła o tym, by pomagać biednym dzieciom, by zapewnić im dostęp do pożywienia oraz rozbudować szkolnictwo, gdyż jej zdaniem edukacja jest bardzo ważnym czynnikiem ludzkiej egzystencji. Kobieta założyła swoją fundację Pies descalzos, która zbiera fundusze na pomoc biednym rodzinom, w celu ułatwienia kształcenia dla dzieci i młodzieży oraz stworzenia miejsc pracy dla ich rodziców.

   Opowieść o schodach, które zwykła dziewczyna musiała pokonać, by dostać się na szczyt, mi przypadła do gustu i będę ją wszystkim polecać. Warto czasem przekonać się o tym, jaka dana osoba jest nim ją ocenimy, a niestety o celebrytach (w tym o Shakirze) można przeczytać masę pozytywnych komentarzy, jak i negatywnych, często obraźliwych.
   "Bose stopy, białe sny" to nie jest pozycja bardzo obszerna,więc dla kogoś kto nie lubi "cegiełek" to wręcz idealny rozmiar. Książka jest wydana przepięknie, oprawa graficzna mnie podbiła i zakochałam się w niej na amen. W środku znajdziecie wiele różnych, ciekawych zdjęć z tras koncertowych, wystąpień, meczy, ale także dużo złotych myśli, które Shakira miała okazję przemycać w swoich wypowiedziach.

   Serdecznie polecam! :) Lektura bez ograniczeń wiekowych!

" Mam mniej pieniędzy niż mówią, ale więcej niż sama mówię."
Serdeczne podziękowania za przekazanie książki ślę na ręce wydawnictwa IUVI, które wydaje naprawdę DOBRE KSIĄŻKI! <3
Misia. 
OCENA KSIĄŻKI:   6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz