czwartek, 2 kwietnia 2015

#Łaciata recenzja ~ 13

"Zaćmienie" - Stephenie Meyer


   "Zaćmienie" to trzecia część niepowszedniego życia dziewczyny zakochanej w wampirze.

   W tym tomie Bella zostaje podstawiona pod ścianą. Jej decyzja może odnowić konflikt między wampirami, a wilkołakami. Kogo zatem ma wybrać: Edwarda czy Jacoba?
   Nienawidzę tego pytania od początku książki.

   Biorąc pod uwagę to, że "Zaćmienie" zostało sfilmowane, jak pozostał części, uważam, że książka mimo wszystko jest lepsza dlatego, że możemy poznać emocje towarzyszące Belli do czasu dokonania wyboru. Dla emocjonalnego czytelnika to ważne.

   Kolejnym problemem, który staje na drodze Belli jest spragniona krwi wampirzyca o imieniu Victoria, która ma bardzo ładne włosy, moim zdaniem. Autorka, jak widać, wykorzystała stereotyp, mówiący o tym, że rude są wredne.

   W tej części również Jacob pocałował Bellę, co mnie totalnie wkurzyło! Czy ta dziewczyna nie rozumie tego, że w życiu nie można mieć wszystkiego i trzeba umieć z czegoś zrezygnować?!

   Umm..
   Jak widzicie moje negatywne emocje sięgają zenitu, więc nie będę więcej mówić, czekam na wasze opinie. Może ktoś znalazł coś pozytywnego w tej książce oprócz rozbudowanej i wciągającej fabuły. Czekam na oświecenie.

   - Dlaczego akurat trzynasty sierpnia? - spytał niby od niechcenia.- Żeby mieć dostatecznie szeroki margines. To dokładnie miesiąc przed moimi urodzinami.
Misia. 
OCENA KSIĄŻKI:  4/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz