niedziela, 9 sierpnia 2015

#Łaciata recenzja ~ 38

"Jacy jesteśmy" - One Direction


   
   "Jacy jesteśmy" to oficjalna biografia zespołu One Direction, w którym - jak może już wiecie - wiele się dzialo i nadal się dzieje. Lecz jacy są Ci młodzi chłopcy, za ktorymi szaleją tłumy nastolatek?
   Czy to wszystko to tylko przykrywka?
   Okazuje się, że nie - chłopcy są tacy, jakich możecie ich spotkać na koncercie czy w trakcie podpisywania płyt. Naturalność i czysta chęć zabawy pomagają im przetrwać to szaleństwo, które zapełniło ich życie od dnia powstania One Direction oraz pozostać sobą, a nie stać się zadufanymi w sobie gwiazdkami popu.
   Czy to jest prawda?
   Nie wiem, co o tym sądzić, ponieważ w książce mówią jedno, a w życiu dzieje się drugie. Nie zamierzam jednak oceniać One Direction pod tym kontem.
   Chłopcy piszą prostym językiem, który czyta się szybko i przyjemnie, który - rzeczowo ujmując - zachęca. 
   Ja - prawdę mówiąc - dzieliłam sobie tą książkę na części i czytałam rozdział dziennie, a w tym wypadku wyznacznikami rozdziałów były kolejno opowieści chłopaków. Każdy napisał swoją część, która zawiera jego odczucia z okresu, w którym 1D zaczynało swoją karierę w USA, występowało na MSG itd. Temu wszystkiemu towarzyszą wspomnienia z X-Factora, ktore - niestety - można znaleźć w każdej książce związanej z boysbandem, nawet w pojedynczej biografii któregoś z członków zespołu.
   Radzę, byście nie czytali tej autobiografii ciągiem, gdyż może Wam się ona znudzić. Dlaczego? Już wyjaśniam. 
   Chłopcy opowiadają kolejno o swoich odczuciach z bardzo konkretnego okresu i tak naprawdę te odczucia są zbliżone, żeby nie powiedzieć, że w większości takie same. Nie chcialabym, żeby ktoś z Was - potencjalnych czytelników - skreślił na "dzień dobry" tę pozycję, gdyż tak naprawdę to bardzo interesująca i DOBRA KSIĄŻKA.
   Na wielką uwagę zasługuje fakt, iż oprawa "Jacy jesteśmy" jest cudowna i skradła moje małe czytelnicze serce w całości. Uważam, że to najpiękniejsza książka jaką mam obecnie w swojej biblioteczce! 
   Twarda oprawa sprawia, że książka się nie niszczy, wygląda naprawdę elegancko na półce oraz w stu procentach nadaje się na prezent! Obwoluta jest piękna, jednak lubię tą książkę również bez niej (tak, jak możecie dostrzec na zdjęciu). Kolory, które tworzą okładkę są wspaiale dobrane i bardzo mnie do siebie przyciągnęły. Ta książka jest dzielem sztuki i wydawnictwo Nowa Baśń powinno być z siebie dumne, bo ja się bardzo cieszę z tego, że tak fachowe i pomysłowe wydawnictwa istnieją.
   Bardzo się cieszę, że bylo mi dane przeczytać tę autobiografię One Direction pomimo, że teraz lubię ich tylko za muzykę, a nie za moralność, która moim zdaniem się zachwiała w tym zespole, bo ta książka jest totalnie odmiennym spojrzeniem na uczucia osób, które w tak szybkim czasie osiągnęły tak wielki sukces i okryły się międzynarodową sławą.
   Kończąc, pragnę polecić tę książkę każdej directionerce oraz tym dziewczynom, które dopiero wchodzą w świat One Direction, przekonują się do chłopaków - moze ta autobiografia będzie punktem zwrotnym w Waszym życiu i postanowicie dalej poznawać Nialla, Louisa, Liama, Harryego i Zayna (którego już obecnie nie ma w składzie boysbandu). Naprawdę warto to zrobić!

   "Szczerze? Cała nasza historia jest moim ulubionym wspomnieniem." - Liam.

   Za książkę pragnę serdecznie podziękować fantastycznemu wydawnictwu "Nowa Baśń", z którym właśnie zaczęłam współpracę! Podziwiam Was za to z jaką łatwością doprowadzacie mnie do radości i uśmiechu. Dziękuję! :)


Misia.
OCENA KSIĄŻKI:   6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz